Forum mragowobiega.pl - bez ściemy

Pełna wersja: Czy da się skutecznie walczyć z alkoholizmem u kobiet?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie mam co ukrywać, jestem alkoholiczką, która zmaga się ze swoim problemem już od kilku ładnych lat. Próbowałam przez ten czas kilka razy odstawić flaszkę, jednakz mizernym skutkiem. Zawsze się znajdywała jakaś okazja do tego, żeby gdzieś coś wypić i cała moja abstynencja szła się… Więc stąd moje pytanie, czy z alkoholizmem w ogóle da się walczyć, ba! wygrać?
Trzeba mieć po prostu trochę silnej woli, może Tobie jej brakuje po prostu…
To nie tylko o silną wolę się tu rozchodzi. Rzecz w tym, że nasz organizm się przyzwyczaja do alkoholu i staje się on w pewnym momencie niezbędny do tego, żeby wytwarzana była dopamina, która jest hormonem szczęścia. Bez tego najzwyczajniej popada się w depresję. Dlatego też to nie jest tak, że się po prostu odstawia. Trzeba iść na terapię. Alkoholizm u kobiet, przebieg choroby, a także możliwe skutki są szerzej opisane pod tym linkiem: http://terapiakobieta.pl/alkoholizm-kobiet. Może to da Ci do myślenia, żeby nie „rzucać” alkoholu na własną rękę, tylko podjąć leczenie.
A ta strona, co ją podałeś, to to jest jakiś ośrodek, czy coś? Bo tu piszą, że leczą kobiety z alkoholizmu.
Tak, to jest ośrodek z Poznania, w którym już wyleczono sporo osób, z tego co wiem. Nie wiedziałem, czy będziesz zdecydowana, to nie proponowałem Ci strony jako adresu do ośrodka, tylko jako źródło informacji…
Hm… jeśli mają dobre wyniki, to może i ja powinnam się do nich zgłosić?
Myślę, że dobrze by było Wink Dla wielu kobiet, z tego co wiem, ważne jest pozytywne otoczenie w czasie wychodzenia z problemów, a tam je znajdziesz.
Okej, to przynajmniej spróbuję się do nich odezwać. Dziękuję za rozmowę.
Przekierowanie