Forum mragowobiega.pl - bez ściemy
Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - Wersja do druku

+- Forum mragowobiega.pl - bez ściemy (http://mragowobiega.pl)
+-- Dział: Cztery strony życia (/dzial-cztery-strony-zycia)
+--- Dział: Ogólnie o zdrowiu (/dzial-ogolnie-o-zdrowiu)
+--- Wątek: Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? (/w-zdrowe-odzywianie-od-czego-zaczac)

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - ITman - 03-24-2016 07:45 AM

Witajcie wszyscy! Więc postanowiłem porzucić śmieciowe żarcie za sobą (goodbye pizza ;(). Cóż, może i smakuje świetnie, ale pora wziąć się po prostu trochę za siebie i zadbać o zdrowie. Więc co polecacie na początek przygody ze zdrową żywnością?

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - nadęta321 - 03-24-2016 09:32 AM

hej! Ja przede wszystkim przywiązuję ogromną uwagę do tego, co kupuje. Zawsze staram się patrzec na etykiety (mam taka fajną apkę na telefonie, co mi tlumaczy, co to za składniki są np. w jogurcie Smile). No i przede wszystkim dieta, dieta, dieta!

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - ITman - 03-24-2016 10:13 AM

Okej, tylko jeszcze jakoś tę dietę trzeba wybrać i zacząć, co nie? Wiem, że niektóre diety mają też jakieś swoje fazy.

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - decymetr35 - 03-24-2016 01:04 PM

Chyba chore fazy Tongue Słuchaj, jesi chcesz serio zacząć się zdrowo żywić, to nie obejdzie się bez wizyty u dietetyka. U niego możesz wykonać testy na nietolerancję pokarmową, co jest dosyć ważne, bo składniki pokarmu, które Ci szkodą… no po prostu Ci szkodzą, mogą być przyczyną stanów zapalnych, a te z kolei prowadzą do innych, paskudniejszych chorób.

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - ITman - 03-24-2016 02:33 PM

Aha… no człowiek sobie nawet nie zdaje sprawy, jak żarcie wpływa na jego życie. Widzi tylko, że brzuch mu albo rośnie, albo maleje.

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - decymetr35 - 03-24-2016 04:34 PM

Otóż to, a potem wielkie zdziwko, skąd to się taka choroba wzięła.

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - ITman - 03-24-2016 07:08 PM

A znasz jakiegoś dobrego dietetyka, co można by mu zaufac? Zależy mi na profesjonaliscie, a nie na jakimś szarlatanie.

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - decymetr35 - 03-24-2016 07:29 PM

Słuchaj, jest jedna w naszym mieście pani dietetyk, którą z czystym sercem i sumieniem mogę polecić. Zajrzyj sobie na stronę dietetyk-med.pl/omnie.html , to się przekonasz, że to w pełni profesjonalny dietetyk. Ja do niej zacząłem chodzić od pewnego czasu, wcześniej przerobiłem dwóch dietetyków i żaden specjalnie mi nie pomógł…

Zdrowe odżywianie. Od czego zacząć? - ITman - 03-24-2016 08:53 PM

Dobrze wiedzieć. No dobra, dzięki za polecenie Wink