Forum mragowobiega.pl - bez ściemy
Jak uciec od alkoholu? - Wersja do druku

+- Forum mragowobiega.pl - bez ściemy (http://mragowobiega.pl)
+-- Dział: Cztery strony życia (/dzial-cztery-strony-zycia)
+--- Dział: Ogólnie o zdrowiu (/dzial-ogolnie-o-zdrowiu)
+--- Wątek: Jak uciec od alkoholu? (/w-jak-uciec-od-alkoholu)

Jak uciec od alkoholu? - poslankaboga - 02-29-2016 04:24 PM

Witam, jestem młodą kobietą. Nie radzę sobie z dorosłym życiem, chociaz mam pracę i sama się utrzymuję, żeby nie zwariować w tym wyścigu szczurów w korporacji zaczęłam pić. dziś już piję nałogowo. Nie wiem co z tym zrobić, nie chcę iść na terapię, obawiam się że w pracy dowiedzą się, że nałogowo piję. Próbowałam innych rzeczy żeby z tym skończyć, nic nie pomaga.

Jak uciec od alkoholu? - Hadesówka - 02-29-2016 06:23 PM

Nie ty pierwsza masz z tym problem. Uzależnienie od środków odużających jest naprawdę straszne. Ale musisz iść do kogoś po pomoc. Skoro sma nie jestes w stanie sobie z tym poradzić, to lepiej nie będzie.. Znajdź dobry ośrodek, który ci pomoże.

Jak uciec od alkoholu? - poslankaboga - 02-29-2016 07:04 PM

Myślałam o tym, ale kiedy pomyslę, że mogłabym choćby przypadkiem spotkać kogoś znajomego, kogoś kto mógłby donieść szefowi że jestem alkoholiczką.. Nie mogę tak ryzykować.

Jak uciec od alkoholu? - decymetr35 - 02-29-2016 07:29 PM

Posłuchaj, leczenie alkoholizmu est czymś normalnym. Dlatego powstają ośrodki i grupy wsparcia. Jest trudno, ale jeśli chcesz sobie z tym poradzić i jednocześnie zachować anonimowość, to poszukaj poradni prywatnej, umów się na spotkania indywidualne, a dopiero jeśli będziesz gotowa, to zgłoś się na terapię grupową. tam nik nie będzie ciebie oceniał.

Jak uciec od alkoholu? - poslankaboga - 02-29-2016 08:56 PM

To nie takie proste. Poznań może i jest dużym miastem, ale kiedy chcesz coś zachować w tajemnicy zawsze się ktoś „przyjazny” znajdzie.

Jak uciec od alkoholu? - decymetr35 - 02-29-2016 10:17 PM

Ale nie szukaj pretekstów żeby nie poddać się leczeniu. To objaw choroby alkoholowej. Wejdź na stronę prywatnego ośrodka terapiaalkohol.pl, zapoznaj się z ofertą, zadzwoń do nich najpierw na infolinię, jeśli obawiasz się tam pójść. Pomogą ci, ale musisz sama tego chcieć.

Jak uciec od alkoholu? - pająkC - 02-29-2016 11:52 PM

Dokładnie, jeśli jest taki problem, to nie można sobie odpuścić. A jak pijesz alkohol na mieście, przecież też ktoś znajomy może ciebie zobaczyć... Pomyśl jakie skutki miałaby twoja wizyta w pracy na kacu, albo co gorsza pod wpływem alkoholu. szybkie tępo życia cię nie usprawiedliwia...