Forum mragowobiega.pl - bez ściemy

Pełna wersja: Prokura w spółce z o.o.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.Jestem członkiem dużej spółki, która zajmuje się produkcją części metalurgicznych dla zakładów przemysłowych. Oznacza to, że bardzo często negocjujemy kontrakty i współpracujemy z dostawcami z różnych części Europy. Niestety obecnie mam coraz mniej czasu, żeby samodzielnie się tym zajmować. Potrzebuję osoby, której mógłbym oddelegować część swoich zadań. Możecie powiedzieć, jak wygląda to z punktu widzenia prawnego?
A nie mogą się tym zajmować kierownicy poszczególnych działów? Zazwyczaj takie osoby podejmują standardowe decyzje.
Niby masz rację, ale może zdarzyć się, że kontrahenci będą chcieli, żeby przedstawić im pełnomocnictwo, które upoważnia do podejmowania działań w imieniu spółki. Zazwyczaj takie osoby muszą być wpisane do KRS.
W sumie to nie wiedziałam, że jest taka możliwość. Czy ktoś mógłby napisać coś więcej o tym? Jak to działa w praktyce?
Więc koledze chodzi o prokurę, czyli rodzaj pełnomocnictwa, które udziela przedsiębiorstwo. Taki prokurent, czyli osoba, która została oficjalnie uprawniona do podejmowania działań w imieniu spółki. Dotyczy to nie tylko spraw z kontrahentami, ale także w urzędach czy w sądach. Sprawdźcie sobie na stronie: http://podatkiwspolce.pl/prokura-w-spolce-z-o-o/, bo tutaj jest dokładnie opisane na czym polega ta prokura w spółce zo.o i, w jaki sposób ustanowić swojego prokurenta. Może być przydatne.
Czy ktoś z Was korzystał już z takich usług? Jestem ciekaw, jak to się sprawdza w praktyce.
U nas w firmie działa prokurent i praktycznie zastępuje zarząd we wszystkich najważniejszych czynnościach. Jest to szczególnie przydatne, zwłaszcza dla dużych spółek, ponieważ zajmuje się on wszystkimi sprawami sądowymi oraz urzędowymi. Praktycznie zarząd niczym nie musi się przejmować.
Też kiedyś korzystaliśmy z usług prawnika z podatkiwspolce.pl i naprawdę, jako zarząd nie musieliśmy się niczym przejmować. Pełen profesjonalizm i skuteczność działania sprawiły, że odeszło nam wiele takich urzędowych spraw, na które trudno czasem jest znaleźć czas.
W takim razie wielkie dzięki za wyjaśnienie. Myślę, że warto spróbować tego.
Przekierowanie