Forum mragowobiega.pl - bez ściemy

Pełna wersja: Czym jest wirtualizacja serwerów?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś mógłby mi prosto i konkretnie wyjaśnić czym jest wirtualizacja serwerów? Dostałam szczątkowe informacje że wiele biur w mojej branży decyduje się na to rozwiązanie ale zupełnie nie wiem o co chodzi i w jaki sposób to wpłynie na moją pracę. Pozdrawiam i prosze o poważne odpowiedzi.
cześc. wirtualizacja serwerów to mniej więcej taki proces w wyniku którego uzyskujesz dostęp do środowiska wirtualnego w którym możesz dowolnie pracować w obrębie jednego fizycznego serwera. Przekłada się to na zwiększony komfort pracy i optymalne rozdysponowanie zasobów pomiędzy działające procesy. Na moje oko w tym jest przyszłość nie tylko działania firm ale również całego naszego świata.
Hmm, coś mi zaświtało ale dokładnie jeszcze nie wiem co. Czy to się wiąże z wynajmem miejsca pod serwer?
Pojęcie kolokacji serwera czyli wynajmu miejsca pod niego w profesjonalnej serwerowni to trochę inna para kaloszy. Nie wiem jak prościej ci to wyjaśnić, bo to mniej wiecej tak jakbys dostala mozliwosc korzystania z mocnego komputera będącego w innym miejscu. Mam nadzieje że teraz stało się to bardziej zrozumiałe aczkolwiek jest to olbrzymie uproszczenie.
Ok, dzięki za wprowadzenie w temat, postaram się coś więcej na ten temat poczytać. Znasz firmę która zajmuje się takimi procesami dla przedsiebiorstw?
Wiele firm oferuje tanie i dobre wsparcie IT Warszawa jednak ma naprawdę świetnych specjalistów którzy liczą sobie o wiele mniej niż konkurencja. Swoją siedzibę mają na ulicy Weneckiej 12, współpracuję z nimi od 3 lat i polecam każdemu bo znają się na swojej pracy i są godni zaufania, pzdr.
Dziękuję za namiary, już znalazłam kontakt Smile.
Przekierowanie